•  Edessa Enerji Elektrik Dağıtım
   Firma Adı Edessa Enerji Elektrik Dağıtım
   Üye İsmi Mehmet Yaşar HAMİDANOĞLU
  Adres Turan Güneş Bulvarı 42/10 Çankaya -Ankara
  Telefon 0532 137 72 83
  E-Posta hamidan.63@hotmail.com
   
  Mehmet Yaşar Hamidanoğlu, 1966 yılında Şanlıurfa Siverek’te doğdu. İlkokulu, Ortaokulu, Liseyi Şanlıurfa’da bitirdikten sonra Üniversite eğitimine başlamıştır. 1996 yılında iş hayatına atılan Mehmet Yaşar Hamidanoğlu yoğun iş hayatından dolayı Lisans eğitimi yarıda bırakmak zorunda kalmıştır. Elektrik, enerji bakım onarım, yeraltı şebeke, arıza bakım onarım, elektrik trafo bakım işleri, güvenlik, müteahhitlik v.b. işler kapsamında önemli yatırımlara imza atarak iş hayatına devam etmiştir. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi odası Meclis Üyesi olan sayın Hamidanoğlu evli ve 5 çocuk babasıdır. 
  Türkiye’de çeşitli il ve ilçelerde yapmış olduğu işler ile adından sıkca söz ettiren ve piyasada aranan bir iş adamı haline gelen Mehmet Yaşar Hamidanoğlu’nun aktif olan; kurucusu olduğu şirketleri şöyledir:
   
  BUC-HAN ELEKTRİK İNŞ. GIDA TURZ. PAZ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. (1996)
  HA-YAŞ ELEKTRİK TEM. GIDA TURZ. PAZ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. (2002)
  AGANPİR ÖZEL GÜVENLİK VE KORUMA HİZMETLERİ  LTD. ŞTİ. (2005)
  BİZİM MÜHENDSİLİK  ELEKTRİK PROJE İNŞ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.  (2007)
  HAMİDANOĞLU ÖZEL GÜVENLİK VE KORUMA HİZMETLERİ LTD. ŞTİ. (2008)
  İKRA YÖNETİM HİZMETLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. (2013)
  EDESSA ENERJİ ELEKTRİK DAĞITIM TİC. LTD. ŞTİ. (2014) 
   
  Elektrik - Enerji Alanında;  Şanlıurfa,  Ankara, İstanbul, İzmir, Manisa, Muğla, Zonguldak gibi illerde ve muhtelif ilçe – köy – il merkezleri – hastaneler – yaşlı bakım evleri - Kemerköy Termik Santrali – TEDAŞ - EÜAŞ  gibi faaliyet alanlarında sağlamış olduğu hizmetleri: AG+OG elektrik tesisi, kapasitör bakımı ve pano montajı, muhtelif köylerde elektrik tesisi, elektrik kesme-dağıtma-bağlama, onarım, araç kiralama, yeraltı şebeke, genel teknik destek, arıza-bakım-onarım, elektrik sayaç dışına montaj, aydınlatma panosu ölçümü gibi alanlarda 20 yıllık tecrübesi ile halen Şanlıurfa’da EDASSA ENERJİ ELEKTRİK DAĞTIM TİC. LTD. ŞTİ. adı altında 900 personeli 200 adet aracı ile elektrik dağıtım-bakım-onarım-arıza, sayaç okuma gibi TEDAŞ işlerinde yüksek performans ve güçlü eleman kadrosuyla sağlamış olduğu bütün hizmetler Mehmet Yaşar Hamidanoğlu’nu sektörün lideri yapmaktadır. 
   
  Güvenlik ve Koruma Hizmetleri Alanında; Kuşadası Belediye Başkanlık Makamı, Şanlıurfa Toprak Mahsülleri Ofisi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi,  Ankara Devlet Su işleri, Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi gibi belli başlı kamu kurumlarında güvenilir eleman kadrosu ile Güvenlik Hizmet işinde de sektörünün en iyisi olmayı başaran Mehmet Yaşar Hamidanoğlu farklı projeleri ile her alanda hizmetlerini sınırsız % 100 başarı oranı ile teslimini yapmaktadır.
   
  Halen Devam Eden Projeler Kapsamında; Güneş enerjisi gibi önemli bir faaliyet alanında proje çalışmalarını sürdüren ve en büyük yatırımını yapan iş adamı Mehmet Yaşar Hamidanoğlu Türkiye kapsamında Güneş ışığından enerji elde etmek işinde 1970 yılından sonra hız kazanmış ve teknolojik olarak ilerleme, maliyet bakımından düşme gösteren, temiz bir enerji kaynağı olan Güneş enerjisi sektöründe de aranan İş adamı olma yolunda yeni açmış olduğu şirketleri ile gelişim ve verimliliğe odaklı büyüme stratejisiyle; güven, topluma ve çevreye olan duyarlılıkla bilgiye verdiği önem prensibiyle emin adımlar atarak yoluna devam etmektedir.