5 KASIM 2015

 

Abdurrahman Eyüboğlu başkanlığında 40 üyenin katıldığı toplantı, ASKON Ankara şubesinde 05.11.2015 tarihinde selamla ve gündemin okunmasıyla başlandı. Yönetim Kurulu Toplantısında, 1 Kasım seçim sonuçlarının değerlendirilmesi, Ankara'da yakın tarihte yapılacak olan ASKON Genel Merkezinin ve tüm Şubelerinin katılacağı ASKON Divan Kurulu toplantısına yönelik hazırlıkları, üye çalışmaları, konferanslar, söyleşiler, ziyaretler ve etkinlikler hakkında hazırlık çalışmaları ele alındı.

1 Kasım seçim sonuçlarının değerlendirildiği toplantıda, Başkan Abdurrahman Eyüboğlu; "1 Kasım seçim sonuçlarının Ülkemize, bölge insanlarımıza ve İslam Alemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. 7 Haziran sonrası girdiğimiz siyasi istikrarsızlık, hem sosyal hem de ekonomik olarak tüm toplumumuzu olumsuz etkiledi, artık çalışma zamanı. İşadamları olarak doğal sorumluluklarımızın yanında, ASKON Ankara olarak da üstümüze çok iş düşüyor. Hızlı ve emin adımlarla teşkilatlanma ve üye çalışmalarımızı hızlandırmalı, başta İlimize olmak üzere, Ülkemize her alanda katkı sağlayacak projeler geliştirmeliyiz" diyerek değerlendirmelerde bulundu.

 
ASKON Divan Kurulu toplantısı, konferanslar ve söyleşilerle alakalı mekan, zaman ve içerikler konusunda Yönetim Kurulu Üyeleri fikirleri sundu, söz konusu etkinliklerle alakalı görev dağılımları yapıldı. Ardından üye çalışmaları konusunda çalışma sistematiği belirlendi ve üye kabulünde başta "Haklı Zenginlik" olmak üzere, ASKON'un değerlerine sahip, başta Paralel Yapı olmak üzere, Devletimizin birliğini hedef alan yapılarla ilişiği olmayan işadamlarının üyelik değerlendirilmesine alınması konusunda tüm üyelerce fikir birliğine vardı.    
 
Yönetim Kurulu Üyelerinin dilek ve temennilerinin sunulmasının ardından toplantı sonlandı.